ÇİZGE MİMARLIK 1976 yılında Tahsin Konur ve Turan Konur tarafından kurulmuştur. ÇİZGE ; mimari, iç mimari, tasarım ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren İzmir merkezli bir firmadır. Kurulduğu yıldan itibaren faal olarak yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarına devam etmektedir. Tüm projelerinde yenilikçi, tasarımı ön planda tutan, doğaya uyumlu bir felsefe benimsemiştir. Projenin her aşamasında birebir müşterinin istekleriyle kendi vizyonunu ve çizgisini özümseyen bir yaklaşımda bulunmuştur. Çizge projelerinde sanatsal vurgularla özerk bir bakış açısını sunup, detay çözümlerinde fonksiyon-malzeme –tasarım üçlüsünün insana ve doğaya olan uyumuyla yol almaktadır. Hem geçmişe detaylarda sadık kalan, hem de yenilikçi modern yaklaşımıyla ÇİZGE tüm projelerinde tecrübeli kadrosuyla profosyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

Tahsin Konur - Mimar

1952 yılında doğdu. İzmir EGE Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra kendi firması Çizge Mimarlık’ı 1976 senesinde kurdu. Firmanın baş mimarı olarak bugüne kadar birçok özel proje ve inşaatlar yaptı. Firmanın kurulumundan bugüne istikrarlı gelişimini sağlayan Tahsin Konur özgün vizyonuyla çok özel projelere imzasını atmaya devam ediyor.

Turan Konur - Mimar

1953 yılında doğdu.İzmir EGE Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra kendi firması Çizge Mimarlık ta çalışmalarına başladı. Firmanın iç mimarı tasarım, mobilya ve dekorasyon işlerini üstlendi. Uzun yıllar mobilya üretim atölyesini yönetti.Hem tasarım hem de üretim alnındaki deneyimleriyle çok özel butik projelerde yer aldı. Firmanın özel projelerinde peysaj tasarımlarını yaptı.

Tuğba Konur - İç Mimar / Tasarımcı

1978 de İzmir de doğdu. İzmir Dokuz Eylül üniversitesinden mezun olduktan sonra Sheffield School of Interior Design,NY da tasarım programını tamamladı. İtalya’da geçen bir dönemden sonra İzmir’de kendi tasarım ofisinde çalışmaya başladı. 2006 yılında Çizge İstanbul şubesinin kurulumuyla birlikte birçok uluslar arası proje, fuar ve etkinlikle çalışmalarına devam etti. Katıldığı fuarlar ve etkinlikler arasında: 2003 INDEX-DUBAİ, 2006 STREET DESİGN WEEK, 2006 İSTANBUL DESİGN WEEK, 2007 İSTANBUL DESİGN WEEK, 2008 İ-DECO CNR EXPO, 2011 İZMİR SANAT BİENALİ, 40 genç türk tasarımcının ürününün seçilip sergilendiği 2011 İDW DESİGN SPİRİT İSTANBUL serigisi. 2012 yılından itibaren Çizge Tasarım Çeşme ofisinde çalışmalarına devam etmektedir. Tasarıma bakışı geçmiş ve geleceği ironik bir şekilde birbirine bağlayarak karmaşadaki düzeni yansıtır. Tasarım bir düştür. Düşler gerçekleştirmek içindir.

Elif Konur - Mimar

1982 yılında İzmir’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında Çizge Mimarlık İzmir şubesinde çalıştı. 2006 yılında Çizge İstanbul şubesinin kurulumuyla birlikte mimari proje ve tasarım çalışmalarına İstanbul’ da devam etti. 2012 yılında Çeşme’deki Şato Ayasaranda projesinin mimari proje ve tasarımı ile inşaat bölümünün koordinatörü olarak İzmir’e yerleşti. 2013 yılında Tuğba Konur ile birlikte Çeşme’de Çizge Tasarım ofisini kurdu. İzmir, Çeşme ve İstanbul’da birçok mimari projeye ve tasarıma imza attı.